ANA SAYFA    
     
     
 
 
 

Güneşi Gördüm

Sinemaseverlerin büyük merakla beklediği Mahsun Kırmızıgül’ün yazıp yönettiği, yapımcılığını Murat Tokat’ın yaptığı, “Güneşi Gördüm” 12 Mart 2009’ da vizyona girecek.

 
Kars’ta devam eden filmin çekimlerinde başrol oyuncularından Hande Subaşı’nın yaptığı açıklamada *ilk sinema filmimde böylesine bir oyuncu kadrosu ile çalıştığım için çok mutluyum. Senaryosunu okuduğum andan itibaren çok heyecanlandığım bir projenin içinde olmak büyük bir şans benim için. Çekilen görüntüler ve sahneler müthiş, uluslararası bir film geliyor. Güneşi Gördüm bu yılın en güzel filmi olur* dedi.
 
GÜNEŞİ GÖRDÜM
Son yirmi beş yıla dair; bugüne kadar cesaretle söylenmekte zorlanılan sözlerin yer aldığı, yüksek sesle tartışılamayan konuların işlendiği bir film… Bütün zorluklara, yaşanan felaketlere rağmen umut kapısını açık tutan ve “geleceğe herşeye rağmen umutla bakan” insanların hikâyesi…
 
Sınırda bir köyde başlayan hikaye Norveç’te son bulacak.
 
Çocuklara ve barışa adanmış bir film.
 
Her türlü ayrımcılığa ve ötekileştirilmeye karşı duran, savaşın, kavganın, kendine benzemeyeni hor görmenin sorunun ta kendisinin olduğunu anlatan bu filmde, “anlatılanlar; Türkiye’nin hikâyesi…”
 
Güneşi Gördüm’ün Dev kadrosu:
Yapımcılığını Beyaz Melek filmininde yapıcısı Murat Tokat’ın yaptığı Güneşi Gördüm’de Alfabetik sırayla; Ali Sürmeli, Ali Tutal, Alper Kul, Altan Erkekli, Buğra Gülsoy, Cem Aksakal, Cemal Toktaş, Cezmi Baskın, Cihat Tamer, Demet Evgar, Deniz Oral, Emre Kınay, Erol Demiröz, Erol Günaydın, Gülhan Tekin, Hande Subaşı, Itır Esen, Kamil Sönmez, Macit Sonkan, Mahsun Kırmızıgül, Menderes Samancılar, Murat Ünalmış, Nurseli İdiz, Sarp Apak, Şerif Sezer, Yıldız Kültür, Yiğit Özşener, Zafer Ergin ve çocuk oyuncular olarak da Serhat Çağlayan, Aleyna Kala, Aslıhan Kapanşahin, Cansu Aktay ve Tuğse Gökhan’ın rol aldığı ve çekimleri şu sıralar tüm hızıyla süren “Güneşi Gördüm” 12 Mart 2009’ da vizyona girecek.
 
 
   
    Ana Sayfa  |   Hakkımızda  |   Oyuncularımız  |  Cast Direktörlüğü  |   Sponsorluk  |   Bize Ulaşın |                         Copyright 2012 Acans Entertainment |